Miquel Planas Soldevila, 18131881 (aged 67 years)

Name
Miquel /Planas/ /Soldevila/
Given names
Miquel
Surname
Planas,Soldevila
Nickname
El Trempat
Birth April 8, 1813
ResidenceMaria Teresa Carné SelvaView this family

ResidenceMaria Teresa Carné SelvaView this family

Note: Masovers de 'Cal Guardiola' després de residir a 'Cal Trempat'
Birth of a daughterAntònia Planas Carné
before 1845 (aged 31 years)
Birth of a sonJoan Planas Carné
before 1845 (aged 31 years)
Birth of a sonFelip Planas Carné
1845 (aged 31 years)
Death of a brotherJoan Planas Soldevila
May 3, 1848 (aged 35 years)
Birth of a daughterMaria Planas Carné
April 27, 1850 (aged 37 years)
Birth of a daughterFilomena Planas Carné
1852 (aged 38 years)
Note: No apareix el dia, si l'any
Birth of a daughterJosepa Planas Carné
before 1853 (aged 39 years)
Birth of a sonFrancesc Planas Carné
calculated 1860 (aged 46 years)
Birth of a daughterLluïsa Planas Carné
after 1860 (aged 46 years)
Birth of a daughterFrancesca Planas Carné
after 1860 (aged 46 years)
Death of a fatherJoan Planas Canals
between 1813 and 1881 (aged 67 years)

Note: Dates de naixement i defunció del seu fill Miquel
Death of a motherAntònia Soldevila Palà
between 1813 and 1881 (aged 67 years)

Birth of a daughterDolors Planas Carné

Birth of a daughterTeresa Planas Carné

Number of childrenMaria Teresa Carné SelvaView this family
11

Note: L'ordre dels fills s'ha posat d'acord amb l'acta de defunció d'en Miquel. Com a lloc de naixement s'ha posat 'Cal Trempat' però no n'hi ha constància documental i alguns podrien haver nascut a 'Cal Guardiola'
Death March 31, 1881 (aged 67 years) Age: 67
Unique identifier
C0F19254942A4C42B88F1DA00A9C35830000

Last change July 31, 201610:07:30

Family with parents
father
mother
1813
Birth: Soldevila (Castelltallat), Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: between 1813 and 1881
elder brother
17981848
Birth: December 24, 1798Les Planes, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: May 3, 1848Les Planes, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
brother
Private
himself
Family with Maria Teresa Carné Selva
himself
partner
18241898
Birth: February 23, 1824 38 38Cal Mariquit, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: December 9, 1898Cal Guardiola, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
daughter
1845
Birth: before 1845 31 20Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
12 months
son
18451881
Birth: before 1845 31 20Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: before March 30, 1881
12 months
son
18451913
Birth: 1845 31 20Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: December 22, 1913Cal Guardiola, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
5 years
daughter
1850
Birth: April 27, 1850 37 26Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
4 years
daughter
18531881
Birth: before 1853 39 28Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: before March 30, 1881
-0 months
daughter
18521893
Birth: 1852 38 27Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: February 21, 1893
daughter
1881
Birth: Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: before March 30, 1881
daughter
1881
Birth: Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
Death: before March 30, 1881
son
1860
Birth: calculated 1860 46 35Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
12 months
daughter
1860
Birth: after 1860 46 35Cal Trempat, Sant Mateu de Bages, Bages, CAT
12 months
daughter
Residence

Masovers de 'Cal Guardiola' després de residir a 'Cal Trempat'

Number of children

L'ordre dels fills s'ha posat d'acord amb l'acta de defunció d'en Miquel. Com a lloc de naixement s'ha posat 'Cal Trempat' però no n'hi ha constància documental i alguns podrien haver nascut a 'Cal Guardiola'

Residence
Note: Any 2000
Media object
Note: La casa és senyalada amb el número 17 (any 2000)
Media object
Note: Any 2000
Media object
Note: Any 2000