Joan Marcet, 1525

Name
Joan /Marcet/
Given names
Joan
Surname
Marcet
Nickname
Jonot
Birth before 1525
MarriageMargarida TorreblancaView this family
July 1565 (aged 40 years)

Fact
Ancestres

Note: Per veure els ascendents d'aquesta persona us cal visitar l'arbre genealògic de CAL AGUSTÍ

Per veure els ascendents d'aquesta persona us cal visitar l'arbre genealògic de CAL AGUSTÍ https://www.calvermell.cat/webtrees/individual.php?pid=I1737&ged=Cal%20Agusti.ged

Last change December 24, 201920:41:21

Fact

Per veure els ascendents d'aquesta persona us cal visitar l'arbre genealògic de CAL AGUSTÍ
https://www.calvermell.cat/webtrees/individual.php?pid=I1737&ged=Cal%20Agusti.ged

Note

La diferència d'edat entre la parella ve motivada per les gestions dels tutors de Janot -deficient intel·lectual- a fi de que algú en tingués cura, aconseguís descendència i heretar la propietat del mas de les Marcetes de Viladordis que havia passat a mans de Joan Casajossana, nebot d'en Janot.
https://www.calvermell.cat/webtrees/family.php?famid=F585&ged=Cal%20Agusti.ged