Pere Santamaria Casas, 18331914 (aged 81 years)

Name
Pere /Santamaria/ /Casas/
Given names
Pere
Surname
Santamaria,Casas
Nickname
Pere Llarg
Birth 1833
Baptism February 18, 1833 (aged 0)
Occupation
Pagès

Death of a fatherFrancesc Santamaria Batalla
after 1833 (aged 0)

Death of a motherMaria Casas Grauet
after 1833 (aged 0)

MarriageRosa Capdevila SolerView this family
before 1862 (aged 29 years)

Birth of a daughterAntònia Santamaria Capdevila
before 1862 (aged 29 years)
ResidenceRosa Capdevila SolerView this family
before November 9, 1862 (aged 29 years)
Death of a wifeRosa Capdevila Soler
November 9, 1862 (aged 29 years) Age: 37
Religious marriageFrancesca Cardona MoreraView this family
December 9, 1862 (aged 29 years)
ResidenceFrancesca Cardona MoreraView this family
after December 9, 1862 (aged 29 years)
Birth of a sonRamon Santamaria Cardona
after 1862 (aged 29 years)

Death of a sonRamon Santamaria Cardona
after 1862 (aged 29 years)

Birth of a daughterMaria Santamaria Cardona
October 3, 1863 (aged 30 years)
Baptism of a daughterMaria Santamaria Cardona
October 4, 1863 (aged 30 years)
Birth of a daughterCarme Santamaria Cardona
1865 (aged 32 years)
Baptism of a daughterCarme Santamaria Cardona
October 6, 1865 (aged 32 years)
Birth of a daughterTeresa Santamaria Cardona
April 25, 1868 (aged 35 years)
Baptism of a daughterTeresa Santamaria Cardona
April 26, 1868 (aged 35 years)
Death of a daughterTeresa Santamaria Cardona
before 1871 (aged 38 years)

Birth of a daughterTeresa Santamaria Cardona
January 22, 1871 (aged 38 years)
Baptism of a daughterTeresa Santamaria Cardona
January 23, 1871 (aged 38 years)
Birth of a sonJoan Santamaria Cardona
November 24, 1873 (aged 40 years)
Baptism of a sonJoan Santamaria Cardona
November 25, 1873 (aged 40 years)
Death of a daughterTeresa Santamaria Cardona
September 20, 1874 (aged 41 years)

Birth of a daughterDolors Santamaria Cardona
April 3, 1876 (aged 43 years)
Baptism of a daughterDolors Santamaria Cardona
April 3, 1876 (aged 43 years)
ResidenceFrancesca Cardona MoreraView this family
after 1876 (aged 43 years)
Note: En alguna data posterior al naixement de la darrera filla (Dolors), encara a Pià, la família deuria…

En alguna data posterior al naixement de la darrera filla (Dolors), encara a Pià, la família deuria traslladar-se al regadiu de Manresa, on va morir-hi en Pere Santamaria. Llevat d'en Joan Santamaria, no consta quins altres membres de la família varen traslladar-s'hi. Per l'alçada considerable d'en Pere, la casa on habitaren ell i els seus descendents, fou conegut com 'Cal Pere Llarg'.

Marriage of a childJoan Santamaria CardonaMaria Noguera CortsView this family
March 2, 1897 (aged 64 years)
Manresa, Bages, CAT
Latitude: N41.727896 Longitude: E1.828537Google Maps™Bing Maps™OpenStreetMap™

Death of a wifeFrancesca Cardona Morera
before June 23, 1914 (aged 81 years)

Death June 23, 1914 (aged 81 years)
Manresa, Bages, CAT
Latitude: N41.727896 Longitude: E1.828537Google Maps™Bing Maps™OpenStreetMap™

Note: Malgrat que a l'acta consta com a 85 anys d'edat, en tenia 81 segons la data del seu registre de bat…

Malgrat que a l'acta consta com a 85 anys d'edat, en tenia 81 segons la data del seu registre de bateig.

Unique identifier
FCB125148889B048B0D86DE6C78FC7BB0000

Last change December 26, 201920:01:27

Family with parents
father
mother
himself
18331914
Birth: 1833Madrona, Pinell de Solsonès, Solsonès, CAT
Death: June 23, 1914Manresa, Bages, CAT
Family with Rosa Capdevila Soler
himself
18331914
Birth: 1833Madrona, Pinell de Solsonès, Solsonès, CAT
Death: June 23, 1914Manresa, Bages, CAT
wife
18251862
Birth: calculated 1825Sanaüja, Segarra, CAT
Death: November 9, 1862Pià, Navès, Solsonès, CAT
Marriage Marriagebefore 1862
1 year
daughter
Family with Francesca Cardona Morera
himself
18331914
Birth: 1833Madrona, Pinell de Solsonès, Solsonès, CAT
Death: June 23, 1914Manresa, Bages, CAT
wife
1914
Birth: L'Espà, Saldes, Berguedà, CAT
Death: before June 23, 1914
Religious marriage Religious marriageDecember 9, 1862Solsona, Solsonès, CAT
1 month
son
21 months
daughter
1863
Birth: October 3, 1863 30Pià, Navès, Solsonès, CAT
2 years
daughter
1865
Birth: 1865 32Pià, Navès, Solsonès, CAT
3 years
daughter
18681871
Birth: April 25, 1868 35Pià, Navès, Solsonès, CAT
Death: before 1871
3 years
daughter
18711874
Birth: January 22, 1871 38Pià, Navès, Solsonès, CAT
Death: September 20, 1874
3 years
son
18731919
Birth: November 24, 1873 40Pià, Navès, Solsonès, CAT
Death: November 15, 1919Torre Bohigues(Cal Pere Llarg), Manresa, Bages, CAT
2 years
daughter
18761943
Birth: April 3, 1876 43Pià, Navès, Solsonès, CAT
Death: February 19, 1943Manresa, Bages, CAT
Residence

En alguna data posterior al naixement de la darrera filla (Dolors), encara a Pià, la família deuria traslladar-se al regadiu de Manresa, on va morir-hi en Pere Santamaria. Llevat d'en Joan Santamaria, no consta quins altres membres de la família varen traslladar-s'hi. Per l'alçada considerable d'en Pere, la casa on habitaren ell i els seus descendents, fou conegut com 'Cal Pere Llarg'.

Death

Malgrat que a l'acta consta com a 85 anys d'edat, en tenia 81 segons la data del seu registre de bateig.