Josep Antich Esquius, 18631947 (aged 84 years)

Name
Josep /Antich/ /Esquius/
Given names
Josep
Surname
Antich,Esquius
Nickname
Pic
Birth calculated 1863
Note: Deuria nèixer (o com a mínim viure) al nucli urbà de Cardona. Contava al seu nét Josep Antic, com a record de la seva infància les veus d'alerta dels centinelles del castell, que escoltava desde casa seva.
Religious marriageMaria Guinot OtzetView this family

Residence
ResidenceMaria Guinot OtzetView this family

Address: Carrer Ample 5
Note: Aquesta família és la fundadora de 'Cal Pic' de Santpedor. Casa senyalada antigament amb el número 5 del Carrer Ample. El nom prové de que Josep Antich Esquius havia servit com a mosso a Cal Piquet, a sol ixent de Callús, en terme de Sant Martí de Torruella (St Joan de Vilatorrada).
Death of a fatherJoan Antich
after 1864 (aged 1 year)

Death of a motherLlúcia Esquius
after 1864 (aged 1 year)

Birth of a sonJoan Antich Guinot
calculated 1898 (aged 35 years)
Death of a wifeMaria Guinot Otzet
before 1928 (aged 65 years)
Birth of a daughterAntònia Antich Guinot

Birth of a sonPere Antich Guinot

Birth of a sonJosep Antich Guinot

Will September 25, 1929 (aged 66 years)
Agency: Notari Vicente Furió Durá
Note: Número de protocol 280. Notari amb residència a Sa…

Número de protocol 280. Notari amb residència a Sallent. Declara hereu al seu fill Joan

Death January 19, 1947 (aged 84 years) Age: 84
Unique identifier
7E529B6CFF045B4795C2B42D99DB9F550000

Last change December 28, 201922:47:20

Family with parents
father
mother
himself
Josep Antich i Esquius
18631947
Birth: calculated 1863Cardona, Bages, CAT
Death: January 19, 1947Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Family with Maria Guinot Otzet
himself
Josep Antich i Esquius
18631947
Birth: calculated 1863Cardona, Bages, CAT
Death: January 19, 1947Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
wife
Maria Guinot i Otzet
1928
Birth: Cal Guinot, Santpedor, Bages, CAT
Death: before 1928Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Marriage
Marriage: Santpedor, Bages, CAT
son
Joan Antich i Guinot
18981945
Birth: calculated 1898 35Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Death: April 4, 1945Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
daughter
Birth: Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Death: Santpedor, Bages, CAT
son
Pere Antich i Guinot
Birth: Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Death: Berga, Berguedà, CAT
son
Birth: Cal Pic, Santpedor, Bages, CAT
Death: Santpedor, Bages, CAT
Birth

Deuria nèixer (o com a mínim viure) al nucli urbà de Cardona. Contava al seu nét Josep Antic, com a record de la seva infància les veus d'alerta dels centinelles del castell, que escoltava desde casa seva.

Residence

Aquesta família és la fundadora de 'Cal Pic' de Santpedor. Casa senyalada antigament amb el número 5 del Carrer Ample. El nom prové de que Josep Antich Esquius havia servit com a mosso a Cal Piquet, a sol ixent de Callús, en terme de Sant Martí de Torruella (St Joan de Vilatorrada).

Will

Número de protocol 280. Notari amb residència a Sallent. Declara hereu al seu fill Joan