Josefa Simon Marguillas, 18751942 (aged 67 years)

Josefa Simón i Marguillas
Name
Josefa /Simon Marguillas/
Given names
Josefa
Surname
Simón, Marguillas
Nickname
Pepa
Birth
1875
Sant Salvador de Torroella, Navàs, Bages, CAT
Latitude: 41.867966 Longitude: 1.713184
Note: L'indret de naixement és tret d'una fe de baptisme del seu fill Ramon. Al llibre es diu que va néixer al Palà de Torruella i que es cognomenava Marquillas.
Family residence
Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Latitude: 41.85055 Longitude: 1.7697
Family residence
Birth of a daughter
1894 (aged 19 years)
Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Latitude: 41.85055 Longitude: 1.7697
Note: https://patrimonicultural.diba.cat/index.php/element/cal-pes

https://patrimonicultural.diba.cat/index.php/element/cal-pes
Cal Pés, anomenat Torre de Salipota al mapa de l'ICGC

Birth of a son
July 30, 189623:59:59 (aged 21 years)
Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Latitude: 41.85055 Longitude: 1.7697
Note: Font: Registre Civil de Súria. Al DNI hi deia 3/05/1895
Birth of a son
June 25, 1899 (aged 24 years)
Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Latitude: 41.85055 Longitude: 1.7697
Birth of a son
1901 (aged 26 years)
Birth of a son
1904 (aged 29 years)
Birth of a son
1906 (aged 31 years)
Birth of a son
1909 (aged 34 years)
Birth of a son
1911 (aged 36 years)
Birth of a son
1914 (aged 39 years)
Death of a son
before 1939 (aged 64 years)
Cause: al front de guerra
Death of a son
before 1939 (aged 64 years)
Cause: al front de guerra
Death
January 9, 1942 (aged 67 years)
Cal Toribio, Santpedor, Bages, CAT
Latitude: 41.78109 Longitude: 1.837085
Unique identifier
F5FFB6992615CE4DBE3A7879C57AA3410000
Last change
December 14, 202020:46:50
Author of last change: toniplanas
Family with Pere Bosch Selga
partner
herself
Josefa Simón i Marguillas
18751942
Birth: 1875Sant Salvador de Torroella, Navàs, Bages, CAT
Death: January 9, 1942Cal Toribio, Santpedor, Bages, CAT
daughter
18941967
Birth: 1894 24 19 Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Death: July 30, 1967Manresa, Bages, CAT
3 years
son
Ramon Bosch i Simón
18961970
Birth: July 30, 1896 26 21 Cal Pés, Súria, Bages, CAT
Death: June 3, 1970Cal Toribio, Santpedor, Bages, CAT
3 years
son
6 years
son
-23 months
son
6 years
son
9 years
son
Família Bosch-Simón
19141953
Birth: 1914 44 39
Death: April 1, 1953Santpedor, Bages, CAT
-23 months
son
-11 months
son
Birth
Birth

L'indret de naixement és tret d'una fe de baptisme del seu fill Ramon. Al llibre es diu que va néixer al Palà de Torruella i que es cognomenava Marquillas.

Family residence
Family residence
Family residence
Media object
Josefa Simón i Marguillas
Josefa Simón i Marguillas
Media object
Família Bosch-Simón
Família Bosch-Simón