Macià Mas, 1659

Name
Macià /Mas/
Given names
Macià
Nickname
Rovira
Surname
Mas
Birth
Sant Just d'Ardèvol, Pinós, Solsonès, CAT
Latitude: 41.883263 Longitude: 1.518688
Family residence
Note: Pel testament del seu pare i segons consta també als seus capítols matrimonials, Caterina és l'hereva del mas i heretat Rovira de la Rovira. Als seus registres els dels seus parents, generalment es fa constar la procedència com de Freixinet. Ai xò ens dóna la base per ubicar la situació del mas a Freixnet i no conforndre'l amb un d'homònim proper a Sant Just d'Ardèvol.
Death of a father
before 1637
Note: Consta com a difunt als capítols matrimonials del seu fill (1637)
Death of a mother
Note: Consta com a difunta als capítols matrimonials del seu fill (1637)
Marriage
Birth of a son
Birth of a daughter
Birth of a daughter
Number of children
Will
November 11, 1653 (0 after death)
Death
between 1653 and 1659
Last change
October 23, 200820:36:32
Author of last change: toniplanas
Family with parents
father
mother
Marriage Marriage
himself
1659
Birth: Sant Just d'Ardèvol, Pinós
Death: between 1653 and 1659
Family with Caterina Rovira Solà
himself
1659
Birth: Sant Just d'Ardèvol, Pinós
Death: between 1653 and 1659
wife
Marriage Marriage1637
2 years
son
22 months
daughter
16401687
Birth: November 5, 1640 34 La Rovira (Freixinet), Riner
Death: between 1670 and 1687
6 years
daughter
son
Birth
Marriage
Number of children
Will
Death
Family residence

Pel testament del seu pare i segons consta també als seus capítols matrimonials, Caterina és l'hereva del mas i heretat Rovira de la Rovira. Als seus registres els dels seus parents, generalment es fa constar la procedència com de Freixinet. Ai xò ens dóna la base per ubicar la situació del mas a Freixnet i no conforndre'l amb un d'homònim proper a Sant Just d'Ardèvol.