Celdoni Vilorbina, 1629

Name
Celdoni /Vilorbina/
Given names
Celdoni
Nickname
Bertran
Surname
Vilorbina
Birth
Marriage
Occupation
pagès
Family residence
Bertran (Freixinet), Riner, Solsonès, CAT
Latitude: 41.920928 Longitude: 1.569843
Note: Al registre de bateig del seus fills Antoni Josep i Cosme, així com als capítols matrimonials d'aquest darrer consten com residents a Freixinet. Celdoni i la seva descendència documentada s’identifiquen amb el cognom de Bertran o Vilorbina, Àlies Bertran. Al registre d’òbits hi ha enregistrada la defunció d’un Celdoni Vilorbina «batlle de Freixinet». Al testament de la seva esposa Anna fa constar que vol ésser enterrada al vas dels Bertran. Això ens fa pensar que en Celdoni és un pubill d’aquesta casa.
Birth of a daughter
Birth of a daughter
Note: Foto DSC04770
Birth of a child
Note: Registre molt deteriorat
Birth of a son
Birth of a son
Birth of a son
Note: Al citar com a padrí a Antoni Vilorbina “son avi” de Santa Susanna, és l'única evidència que ens permet saber el nom i procedència del pare de Celdoni Vilorbina.
Number of children
Will
Death of a father
Birth of a son
Birth of a son
FAM:DATA
FAM:DATA:TEXT:DATE: 28 AUG 1622 AND 16 MAR 1643
Death
Note: “batlle de Freixinet”
Last change
October 24, 200822:00:55
Author of last change: toniplanas
Family with parents
father
himself
brother
brother
Family with Anna Bertran
himself
wife
Marriage Marriage
daughter
2 years
daughter
3 years
child
2 years
son
4 years
son
21 months
son
4 years
son
5 years
son
16231692
Birth: April 23, 1623
Death: between 1687 and 1692
Birth
Occupation
Family residence
Number of children
Will
Death
Family residence

Al registre de bateig del seus fills Antoni Josep i Cosme, així com als capítols matrimonials d'aquest darrer consten com residents a Freixinet. Celdoni i la seva descendència documentada s’identifiquen amb el cognom de Bertran o Vilorbina, Àlies Bertran. Al registre d’òbits hi ha enregistrada la defunció d’un Celdoni Vilorbina «batlle de Freixinet». Al testament de la seva esposa Anna fa constar que vol ésser enterrada al vas dels Bertran. Això ens fa pensar que en Celdoni és un pubill d’aquesta casa.

Death

“batlle de Freixinet”

Birth
Will